fbpx
לא זו רק תשובה אחת לפני כן
"לא" זו רק תשובה אחת לפני "כן"

שלוש שיטות פשוטות ועוד אחת של אלופים איך לקבל כן כשאומרים לכם בהתחלה לא. כי "לא" זו בסה"כ תשובה אחת לפני קבלת "הכן".

סיפור, עצמו את העיניים ודמיינו שאתם חוזרים לימי המקרא אתם בדרך אל הנחל ורואים יצור דומה לאריה מה הדבר הראשון שתעשו?
חלקנו יברח, חלקנו יקפא במקום בלי לדעת ממש מה לעשות וחלקנו יתקרב אליו לבחון אותו ויחשוב מה עוד אני יכול לעשות איתו מלבד לאכול אותו. אז מה אתם הייתם עושים?


הבעיה עם התרגיל הזה שאומנם דמיינתם בדיוק מה תעשו אם תפגשו עם הייצור הזה אבל בחייכם מתי פעם אחרונה הייתם בדרך לנחל ועוד פגשתם שם אריה? אז איך אתם יכולים באמת לעצום עיניים ולדמיין סיטואציה שמעולם לא הייתם בה ולקבוע בדיוק מה הייתם עושים? אז מה שהייתם עושים במקרה של האריה זה בדיוק מה שאתם עושים בכל מקרה אחר של קבלת החלטות. מפעילים את מנגנון ההחלטות הקדמוני.
מגנון קבלת ההחלטות הקדמוני ביותר שנמצא אצל כל אחד מאיתנו הוא פשוט ביותר, הוא בוחר בין שלוש אפשרויות: האם אני יכול לאכול אותו? האם הוא יאכל אותי? או האם אני יכול להתרבות איתו?
הפגישה עם האריה היא בדיוק כמו להיפגש עם המנהל חדש שלכם או לנהל משא ומתן ראשון עם ספק שאתם לא מכירים. מה שעובר לכם בראש בהרף עין זה האם אני יכול להשתלט עליו? האם הוא מסוכן לי? או האם אני דווקא יכול לשתף איתו פעולה ולצאת איתו להזדמנויות חדשות.
במעמד קבלת החלטה או במשא ומתן ולא משנה על מה לפעמים קשה לתת לנו מיד את "הכן" מפני שזה הופך את הצד השני למחויב לתשובה שלו כלפיכם. לכן התשובה השכיחה היא לרוב "לא" אינסטנקטיבי עם קריצה שזה לא סופי. הצד השני אפילו שהוא קצת מסכים איתכם והיה מוכן לתת לכם את מה שאתם רוצים עדיין מפעיל אוטומטית את המנגנון הקדמוני. הוא עוד לא יודע האם לאכול אתכם או שאתם תאכלו אותו או לצאת איתכם להרפתקה חדשה. אז מה עושים? איך מקבלים בכל זאת "כן"?

קבלו טיפ ראשון: והפעם הוא בחסות דן אלמגור ולהקת התרנגולים, זוכרים את שירם המפורסם "כשאת אומרת לא למה את מתכוונת?!" מי לא מכיר את זה?. אמרו לכם לא? אז אמרו…

לא, זו בסה"כ רק התחלה של דיון מרתק, עכשיו בררו למה לא? הטקטיקה הסודית שלי לצאת ממצב של "לא" זה לשאול: ובאיזה נסיבות זה היה כן? למה כן היית מסכים? וכך חשפנו כמעט בלי בעיה את ההתנגדויות הכי כמוסות של הצד השני. אז תזכרו כשאומרים לכם "לא" זה רק ההתחלה שלכם להתדיין על למה כן.
טיפ שני, שיחה עם הבוס או שיחת מכירה עם לקוח, לא מתחילים בשאלה "האם יש לך כמה דקות בשבילי?" אלא שואלים "האם עכשיו זה זמן טוב?" כששואלים אתכם האם יש לכם כמה דקות אתם לא יודעים כמה דקות ירצו מכם ותרגישו לחוצים וכך גם התשובה שלכם תהיה לחוצה עם סיכוי טוב "ללא" אינסטנקטיבי. כאשר שואלים אם זה זמן טוב עכשיו אתם יכולים לקבל "כן" ואם תקבלו "לא" אתם תקבלו תשובה מתי כן שזה בעצם כן לתשובה של לא…? הבנתם את זה? עוד פעם יותר לאט, לכאורה התשובה היתה לא אבל לא "לא" סופי אלא "לא עכשיו" והזמנה להמשיך את השיחה במועד אחר. אז בשביל לקבל "כן" צריך לדעת גם מה לשאול.
טיפ שלישי: לא עלינו טפו טפו טפו קבלתם תשובה שלילית שיכולה להשפיע באופן משמעותי ביותר על החיים שלכם ואתם מרגישים שהפעם זה רציני זה היה "ללללא" רבתי. עצרו! אל תתעצבנו ותאבדו שליטה זה הכי קל לעשות לפרוק את המתח שאתם נמצאים בו. דווקא ברגע הזה אתם חייבים לזכור ששום דבר לא גמור עד שהוא גמור ואני מוסיף גם אחרי שהוא גמור! תמיד אבל תמיד יש מה לעשות ואם תכנסו לעצבים גם הצד השני יהיה עצבני ואז באמת לא תוכלו לנסות לגייס אותו ולמצוא פתרון אחר שהייתם יכולים להשיג בסיעור מוחות טוב.
אתם מאד נסערים זה טבעי ואנושי, לכו לאחור הפרדו עכשיו ותחזרו לשולחן רעננים עם רעיונות חדשים מול פרטנרים שלא שרפתם את הגשרים איתם. כאשר אתם כועסים זה המתכון המובטח אני מבטיח לכם שתוציאו את כל הטעונים והמילים שתצטערו עליהם אחר כך. זרקו אתכם מהחלון מקומה חמישית חפשו דלת אחרת בבניין אחר להיכנס בחזרה.
נשארתם איתי עד כאן קבלו את הטיפ לאלופים לקבל את "הכן":
כאשר אתם בשיחה עם אחרים ומנסים לשכנע אותם הימנעו: מלרכל, מלהיות שיפוטיים, להישמע שליליים, להתלונן, לחפש תירוצים, להגזים ולהפריז ולהימנע מלהשמיע דעות כעובדות.
במקום זה היו: כנים, אוטנטיים בין הדמות שלכם לתדמית שאתם רוצים שתהיה לכם. והכי חשוב שתהיה לכם היושרה להיתנהג לפי המילים שאתם מוציאים מהפה.

זכרו כי הדרך הנכונה לא חייבת להיות הטובה ולהיפך… בחרו את הטקטיקה שמתאימה לכם.. לעיתים לצאת למלחמה זה לגמרי לא טוב אבל זה לגמרי המעשה הנכון.

שתפו עם חברים

מאמרים נוספים