fbpx

במקום לנהל את המשבר נהלו את פתרון המשבר בצעו פעולות ומהלכים לפתור אותו ולא לחיות אותו

התגברות על מצבי משבר

מי יותר חזק? בעל הכח או בעל העוצמה?
בכל קונפליקט נמצא צד אחד שתופס עצמו חזק וצד שני שתופס עצמו מקופח. הצד "החזק" השולט מפעיל עוצמה ואילו הצד "החלש" מקופח מחזיר בכח. הבנתם את ההגדרה? זה פשוט, חזק מפעיל עוצמה > < חלש מחזיר בכח.
הצד החזק שמפעיל עוצמה תמיד ינסה להצדיק את הפעולות שלו כמוסריות ואילו הצד החלש מנסה להראות שהוא לא מושפע מפעולות החזק ומפעיל עוד יותר כח ולפעמים אפילו מקצין את עמדתו. אז מה עושים? במקום לנהל את המשבר נהלו את פתרון למשבר בצעו פעולות ומהלכים לפתור אותו ולא לחיות אותו.

הצד "החזק" מפעיל עוצמה ושליטה במדיניות

הצד "החלש" מחזיר בכח ואדישות כלפי המדיניות

מה אנחנו יכולים לעשות עבורכם:

מודל ספצ לפתרון

בענין העוצמה והכח קבלו את הנוסחא הבאה לפתרון כל סוג של קונפליקט:

הצד החלש שמפעיל כח חזרה נגד החזק צריך לשנות את עמדתו ולהודות שהצד החזק פועל מכח החוק או השליטה שהוא השיג והוא החלש דווקא צריך בעצם לבקש את שיתוף הפעולה שלו ולא להתעמת איתו מתוך אינסטינקט קדמוני השרדותי. הצד החלש צריך לשאוף לשיתוף פעולה תוך שהוא שומר על האינטרסים שלו שעליהם נלחם מלכתחילה.

ואילו הצד החזק בעל העוצמה צריך להודות שהפעולות הכוחניות אכן מטרידות אותו ולא להשתחצן שיש לו עוד הרבה במחסן הכח שהוא יכול להפעיל בכל זמן ולחשוב שהעוצמה שלו תביס או לפחות תכריע בקלות מהלכים כוחניים מולו אשר אגב רק יתישו אותו ולא יבטיחו לו נצחון קל.

במילים אחרות, החזק יודה בכח המטריד והשוחק של החלש ואילו החלש יודה בעוצמת החזק שלא ניתן ממש להכריע אותו (לכל הפחות לא במהירות שהחלש מדמיין) ולקבל את עוצמתו לצד שמירה על זכויותיו.

תפקיד נבחרת המומחים לאבחן את שני צדדי הקונפליקט לקבוע תוכנית פעולה מיטבית אשר תחזיק את האינטרסים המבוקשים במינימום הפסדים.

שלושת המאפיינים העיקריים אשר בגללם אנשים מתקשים לתכנן פעולות מיטביות לסיים את המשבר
בעבודה זה יכול להיות שאנו העובדים החלשים שצריכים להכיר בעוצמת המעסיק שלנו. אבל בבית אנחנו בעלי העוצמה שצריכים להכיר בכח הילדים שלנו ולא להעצים את העוצמה שלנו לחינם ככל שהעימות מתגבר. כעת כאשר כל צד מבין את מגבלות הפעלת הכח שלו אפשר לעבור שלב לפתרון העימות.
אבל להבנת המגבלות שלושה חסמים עיקריים שאנו חייבים להכיר ולנהל על מנת להשיג תוצאות מיטביות ולצאת מהמשבר ללא הפסדים מיותרים, שלושת החסמים הם:

מהי עמדה?

עמדה היא נטייה – מבטאת את היחס הנפשי שלנו כלפי דבר. הגדרת העמדה כנטייה, מבדילה אותה מרגש או גחמה חולפים ומדגישה את יסוד הקביעות שבה. העמדה מחזיקה בעבר-הווה-עתיד היא זמינה תמיד. לכן ערכה רב לבחון פעולות שנעשו בעבר לנבא פעולות שייעשו בעתיד.
לעמדה כיוון ועוצמה, היא יכולה להיות חיובית, שלילית או נייטרלית וקיימות דרגות לבטא אותה. כמוכן עמדה היא כלפי כל אובייקט שאפשר להתייחס אליו חושית, רגשית או אינטלקטואלית.

מהי אמונה?

אומדן האמונה, מציין באיזו מידה האדם משוכנע שלדבר יש את התכונה הנתונה שהוא מחפש. על מנת לקבוע את העדפותיו של אדם עלינו למדוד את אמונותיו ואת הערכותיו בנוגע לכל אחת מהתכונות עבור כל אחת מהאופציות שלו לבחירה. לעיתים קרובות שלב ההערכה מסתיים בהצבת כמה חלופות שקולות בלי לקבוע חד-משמעית את ההעדפה. קושי בקביעת העדפה יכול להתעורר כאשר אדם מאמין שאין הבדלים של ממש בין הדברים והם שניהם טובים באותה המידה או להיפך.

מהי תפיסה

התפיסה היא הצומת האסטרטגית שבה פעילויות התומכות את קיום/סיום המשבר נפגשות עם תהליכי ההחלטה של הצדדים. כדי שפעולות אלו ישיגו את מטרתם צריכים להתקיים שני תנאים מוקדמים:
הראשון, האדם צריך להיחשף לפעולה, להבחין בה בכלל.
השני, לזהות אותה נכון! מכיוון שיכולת הקליטה של אנשים מוגבלת. תפיסה היא תהליך שבו מידע מהסביבה נקלט בחושינו והופך מנטלי בתודעתינו בשלושה שלבים: קשב, פירוש, הכרה.

צרכים לשנות מצב?

צאו עכשיו מהמשבר

ספצ בשיווק ואסטרטגיה

שינוי אישי

צרו קשר לכל מצבי השינוי האישיים הפרטיים שלכם או של הקרובים אליכם. נבחרת המומחים תתאים לכם תוכנית ליווי פרטנית לכל מצבי השינוי כגון קריירה, זוגיות, משפחה, חברה ועוד…

שינוי עסקי

צרו קשר לכל מצבי השינוי הקשורים לעסק שלכם. נבחרת המומחים תתאים לכם תוכנית ליווי ויעוץ עסקי פרטני לכל מצבי השינוי הנדרשים בעסק להבטיח שרידות, המשכיות והצלחה.

ספצ בגיוס הון ומימון ישיר

קמפוספצ
כל מה שרציתם לדעת
יש לכם עכשיו את מי לשאול

פוסטים אחרונים של נבחרת המומחים - קוראים. לומדים. מצליחים.

שתפו עם חברים