fbpx
שכנוע
שונא מתנות יחיה או נותן המתנות חי טוב יותר?

ראשי הממשלה נוסעים לבקר את נשיאי העולם אישית, למה? מה יש להם להגיד שהם לא יכולים להגיד את זה בטלפון? למה הפגישות האישיות והמגע הפיזי עדין חשובים בעידן של הכל וירטואלי?

דג זהב אחד שואל את אביו תגיד אבא למה יש לנו זימים? טוב, זה על מנת שנוכל לנשום מתחת למים עונה האב. ותגיד אבא למה יש לנו סנפירים חזקים? זה על מנת שנוכל לשחות במהירות ולהתרחק מטורפים. ואבא למה יש לנו עיניים גדולות ועגולות? זה דגיג חמוד שלי בשביל לראות את הטורפים שמגיעים אלינו מאחור ולהספיק לברוח מהם עם הסנפירים המהירים שלנו. ובאיזו טמפרטורה אנחנו יכולים לשחות כל כך מהר? שאלה מצוינת יקירי אנחנו יכולים לשחות גם בטמפרטורה שהיא מתחת לאפס. וואלה אבא אנחנו גם יכולים לברוח מטורפים גדולים ולשחות במים מתחת לאפס אז למה אנחנו באקווריום שוחים בין עצים מפלסטיק? המשל שאנו יכולים למצוא עצמנו מוכשרים ביותר אבל עדיין תקועים באקווריום. אז תקפצו מהאקווריום שלכם וצאו לשחות במים אחרים בלי פחד.

אז דג משאלות אני לא יודע איפה אפשר לקנות אבל שיטות לשכנע ולהשפיע על דעת אנשים אני דווקא יכול ללמד אתכם והיום נתרכז בשלושה. היכולת לשכנע ולהשפיע על אנשים היא לא קסם וזה גם לא קורה במקריות את השיטות כל אחד יכול ללמוד ולתרגל. חלק מדרכי השכנוע קלים ומצריכים מודעות ותשומת לב קטנה למה שאתם כבר עושים באופן לא מודע. וחלק מצריך תכנון יותר דקדקני ומיומנות גבוה יותר.

שיטת השכנוע הראשונה נקראת טת-א-טת "ראש בראש בצרפתית. על מנת לשפר את הסיכוי שלכם לשכנע את הצד השני לפעול איך שאתם רוצים עדיף לעשות את זה פנים על פנים כאשר יש בינכם קשר עין פיזי ולא בוידאו ולא בסמס. אז אם אתם רוצים העלאה במשכורת אתם יודעים מה לעשות כנסו לבוס שלכם ישירות הסיכויים שלכם להשיג יותר טובים יותר מאשר לשלוח את ראש הוועד או מנהלת משאבי האנוש לדבר בשמכם.

השיטה השניה, "אוהב אותך כמו אח". בני אדם נוטים להשתכנע יותר בקלות על ידי אנשים שהם מחבבים. מי לא מכיר את ההרגשה הזו? אמרתי לכם חלק מהשיטות אתם עושים ביום יום אבל אתם צריכים לתת להם יותר תשומת לב. זוכרים את הבוס ואת העלאה במשכורת אז כנסו אליו לשיחת השכר עם כוס קפה או שווארמה בפיתה העיקר שתהיו יותר חביבים מה אכפת לכם זה תמיד יותר משתלם.

תגיעו עם הרעיון הכי מצוין שיכולתם לחשוב עליו לבוס שלכם אבל הוא לא סובל אתכם הוא עלול ברוב המקרים לקבל החלטה שגויה שעלולה לפגוע בעסק שלו עצמו בלי קשר עד כמה הרעיון שלכם מצוין עבורו. זה לא בגללכם זה פשוט בגלל אותו החומר שמופרש שמשפיע על מערכת קבלת ההחלטות שלנו. רעיון טוב פלוס בוס לא מפרגן שווה קבלת החלטה גרועה. הבנתם את זה? זה לא אתם זה המוח. או שבעצם זה דווקא כן אתם… שפרו את היחסים בינכם אל תהיו צ'ילבות.

אז סיכמנו שניים עכשיו קבלו את השיטה השלישית כמה היא קטנה ככה היא גדולה. השיטה השלישית נקראת "בצעדים קטנים" בייבי סטפס. אם הייתי מבקש מכם לעזוב הכל להיכנס לרכב להגיע עכשיו לפגישה ולצאת עם נייר שמנתח את העסק שלכם ומבטיח לכם שיפור של לפחות עשרה אחוזים בתוצאות העסקיות שלכם והגדלת הרווחים החל מהשנה הקרובה עד כמה שזה נשמע נפלא הסיכויים שתעשו את זה הם קטנים ביותר אפילו שהסיכויים שלכם להצליח גדולים מאד וזה למה? כי המשימה מורכבת מידי ודורשת המון מאמץ ותיאום. קחו את חוק שקיות הניילון בסופרמרקטים לדוגמא למה אין שיתוף פעולה מלא של כלל הלקוחות כי זו עדיין משימה שדורשת הסתגלות לזכור לקחת את הסל מהבית להשאיר אותו ברכב וללכת איתו לסופר ולהחזיר אותו לרכב אחרי שפורקים את הקניות וחוזר חלילה. השיטה מורכבת.

אבל אם אני אבקש מכם רק ללייק לדף שלנו או מקסימום להוריד אפליקציה להמשיך לעקוב אחרי הטיפים שלנו שהם יזניקו את העסק שלכם קדימה הרבה יותר אנשים ישתפו פעולה עם המשימה הזו וכעבור חודשיים מניסיון אני יכול להעיד הם גם יהיו מוכנים לעזוב הכל בכל יום לעלות על הרכב ולהגיע לפגישת יעוץ… כי צעדים קטנים הם ערובה למהלך גדול. התחילו בקטן.

שתפו עם חברים

מאמרים נוספים