fbpx

הקליניקה לגישור משפחתי – הראשונה בישראל.

תהליך גישור נתפס בעיקר כפרקטיקה נוספת להליכים המשפטיים הקיימים (בית המשפט לענייני משפחה או הרבנות). כיום, רוב הגישורים לפני גירושין רובם מתקיימים כחליף לניהול משפט ארוך וחיסכון למעשה בעלויות ולהשיג הסכם כמה שיותר מהר.

מאידך הקליניקה ושרותי הייעוץ והטיפול הזוגי/משפחתי נשענים על יסודות שמירת בריאות הנפש של האדם ובני המשפחה שלו.

הקליניקה הראשונה לגישור משפחתי בישראל מייצרת הליך חדשני במהותו אשר מבטיח התיחסות לכל רכיבי הסכם הגירושין תחת קורת גג אחת, פסיכולוגית וכלכלית ומכינה את בני הזוג להצגת הסכם גירושין מושלם לבית המשפט לעניני משפחה או הרבנות בזמן קצר יותר והסכמות מקיפות יותר.

(*במילים אחרות, אי אפשר לקבוע מראש סכום מזונות "לכל החיים" או את הסדרי הראייה העתידים בלי קשר לגיל או רצון הילדים וכל זאת רק עד גיל 18. כי מה? אחרי 18 הם כבר לא הילדים שלנו? לא צריך להמשיך לדאוג להם?
החדשות הטובות שיש לנו מנגנון משופר לקיום המשפחה אחרי הגירושין במינימום ניכור ומינימום עוינות כלכלית).

לא כל בעיה מורכבת צריכה להיות גם מסובכת

כל הליך גירושין מסתיים בסופו של ענין בהסכם לא משנה במסלול שבחרתם, בית המשפט לענייני משפחה או הרבנות. אבל זה לא הסוף זו רק ההתחלה! התחלה חדשה לבני הזוג ולילדים אשר מאתגרים את ההסכם לאורך שנים ורק אז מתגלות הטעויות שלא נלקחו בחשבון מבעוד מועד. מה שנראה לנו נכון או שדחקו אותנו להסכים עליו בתחילת הגירושין מתברר לאורך הזמן כטעות אנושה אשר קשה ויקר לתקן אותה בהליכים משפטיים מייגעים ויקרים ונזק ריגשי לעיתים בלתי הפיך אצל הילדים.

נבחרת המומחים המייעצת של הקליניקה לגישור משפחתי הוקמה במיוחד לצורך זה עבורכם. הקליניקה לגישור כוללת ייצוג פסיכולוגי – כלכלי להסכם המתגבש שלכם לצד כל ייצוג משפטי שתבחרו תוך יצירת יתרון משמעותי עצום לשלושת הצדדים, בני הזוג והילדים בהשגת הסכם המיטיב עם כולם.

חדשנותו של הסכם הקליניקה לגישור היא:
ראשית, ראייתו השיוויונית את כל הצדדים בהווה ובעתיד שלהם. יצירת מנגנוני שיפוי ליציאת אחד מבני הזוג מהבית למול האחריות הכמעט בלעדית על בן הזוג השני על לגידול הילדים, לצד הצרכים המשתנים לפי גיל של הילדים לאורך השנים מכל אחד מבני הזוג.
מכאן יוצאת הנקודה השניה לחדשנותו והיא, התיחסות פרטנית לכל מקרה בתחום הרגשי והכלכלי. לכאורה עולם המשפט מציג פתרון לאופן החיים בנפרד לאחר הגירושין תוך שהוא מסדיר את הסדרי הראייה, גובה המזונות וחלוקת הרכוש המשותף. אך אלו בדיוק הנקודות המשבשות את החיים לכל הצדדים לאחר הגירושין ובמיוחד לאחר שהילדים גדלים וההסכם מתרוקן מתוכן ומייצר ניכור מיותר לחלוטין.

אז מה הפתרון החדשני שהקליניקה לגישור מציע לכם?

  • נבחרת מומחים במחיר של עו"ד אחד, ניסוח הסכם הגירושין יחד אתכם גם מספר מומחים רלוונטים לכל מקרה.  בנבחרת המומחים הבסיסית: מגשר, פסיכולוג וכלכלן להבטיח תשומת לב לכל אחד מהצדדים לרבות כל אחד מהילדים והצרכים שלהם ולא רק הסכם בין בני הזוג עבור הילדים.
  • הסכם שיוויוני וגמיש לאורך השנים שהילדים גדלים, מנגנון ניסוח ההסכם היחודי לקליניקה לגישור משפחתי מבטיח פתרון כמה שיותר שיוויוני שיותאם לטווח הקצר והטווח הארוך. התפיסה הפסיכולוגית-רגשית של מצב הצדדים היום וניתוח מצבם הצפוי בעתיד, היא הקו המנחה את מומחי הכלכלה והמשפט לנסח הסכם מתאים, בעל גמישות ולא פחות חשוב תאימות לשנים לבוא. במקום לקיים הסכם משפטי היום ולתקן אותו פסיכולוגית מחר, בקליניקה לגישור ננסח לכם הסכם בראיה פסיכולוגית-ריגשית היום שלא תצטרכו להיפגש משפטית מחר.
  • הסדרי ראייה מקובעים מצד אחד ומסגרת תשלומי מזונות קבועה מצד שני הנקבעים בתחילת הגירושין לא מחזיקים לאורך השנים והם למעשה סלע המחלוקת לניכור ההורי והדם הרע המלווה שנים גירושין בין בני זוג. בקליניקה לגישור זוגי שני הרכיבים הללו מקבלים התיחסות פרטנית לכל אחד מהצדדים לרבות כל אחד מהילדים אשר בגיל שונה להתאים ולהתעדכן עם השנים.
  • נכסים משותפים, לא עוד 'משפט שלמה' לחלק את הנכסים המשותפים לחצי אשר בסוף כל הצדדים נשארים מופסדים. במקום לבצע חלוקה חשבונאית 'שווה בשווה' כפי שמנסחים לרוב עו"ד של הצדדים הסכם הקליניקה לגישור מקיים חלוקה כלכלית של שווי הנכסים ולא פחות חשוב הערך שלהם אצל כל אחד מהצדדים. לכל אחד יש דבר אחד שיותר חשוב לו ובהסכם נכון הוא יכול להשאיר לו אותו שלם ולא לחלוק אותו לחצי.
  • עסקים פרטיים, בלא מעט פעמים הצדדים מחזיקים בפעילות עסקית אשר הפגיעה בה במהלך גירושין לא מאוזנים ודיונים משפטיים מתמשכים יכולים לפגוע בה בצורה אנושה עד לסכנת פשיטת רגל. נבחרת המומחים תדאג לתהליך מאוזן במינימום פגיעות לוודא את המשכיות הפעילות העסקית כחלק מהליך הגירושין.

מתי הכי נכון לפנות לקליניקה לגישור?

אתם רוצים להתגרש ואין לכם עדין הסכם חתום?

בואו לנסח עם נבחרת המומחים של הקליניקה לגישור הסכם מיטבי הכולל את ההיבטים הפסיכולוגים רגשיים לצד ההייבטים הכלכליים לשאוף למינימום סכסוכים בעתיד.
*אבל לא תמיד יש את שיתוף הפעולה של הצד השני, לכן נבחרת המומחים תנסח עבורכם את את קווי ההסכם שתוכלו להגיש לצד השני לפני תחילת הדיונים בבית המשפט.

אם כבר חתמתם על הסכם בעבר אבל הוא לא מושלם?

בואו לנסח עם נבחרת המומחים תוכנית חיים מעודכנת מיטבית הכפופה להסכם החתום. אפשרות פז עבורכם לתקן בהסכמה ליקויים שלא לקחתם אותם בחשבון בעבר.
*אבל לא תמיד יש את שיתוף הפעולה של הצד השני, לכן נבחרת המומחים תנתח עבורכם תוכנית פעולה בהתאם ונייר עמדה מגובש להציג לבית המשפט.

עמדה היא הדרך בה אנשים:
חושבים (שכל)
חשים (רגש)
ונוהגים (התנהגות)
אז מי אמר שעמדות מוצקות אינן יכולות להשתנות?