fbpx

אנשים עוד לפני שהם נולדים הם כבר נמצאים במצב קבוע של תחרות מתמדת

ניצחון בכל מצב תחרות

אל תכנסו לגוב האריות מבלי לדעת איך נראה אריה וכמה הוא רעב
טעות נפוצה שאנשים עושים, שהם מתעלמים מהכוחות החיצוניים כשהם בוחנים יעד אסטרטגי תחרותי חדש. הם לא מוסגלים לעכל עד כמה שהכוחות הללו יכולים לשלוט בהם גם אם הם לא חשים אותם מרגישים בטעות "שהם לא משפיעים עליהם".
אנשים חושבים בטעות שהם שולטים בסביבה ולא להיפך. מודל 'ההתנהגות במצבי תחרות' אשר פותח ומיושם על ידי נבחרת המומחים, מדגים את חמשת הכוחות הפועלים לפיו אדם חכם יקבל החלטה מושכלת להתמודד יחד עם הכוחות ולא נגדם.
המודל מדגיש שאין ביטחון בבחירת 'יעד קל' על פני 'יעד קשה' אלא לאבחן את מובהקות "הכח" הרלוונטי ולדעת לקחת החלטה בצורה מושכלת ומראש על מנת להתמודד ביחד עם הכח המאובחן. שימו לב כי אסטרטגיה התנהגותית מצליחה עבור יעד אחד לא בהכרח נכונה עבור יעד אחר שדורש את הייחודיות שלו. במילים אחרות הסביבה והנסיבות השונות משפיעות ביותר על תוכנית הפעולה והאסטרטגיה המיטבית עבורכם אשר יאפיינו עבורכם נבחרת המומחים.

מודל כוחות התחרות המעצבים את אסטרטגיית ההתנהגות בתנאי תחרות: יריבות דומים משאבים נדרשים הנהנים מהתחרות אופציות החליף חסמים לביצוע

מה אנחנו יכולים לעשות עבורכם:

מודל ספצ לפתרון

לא מעט אנשים רואים בתחרות דבר שלילי הגורם להם לפסימיות. בעוד שהם מתלוננים ישנם דווקא אחרים המרגישים אחרת ולהפך מברכים את התחרות שהם נחשפים אליה.

בכל מקרה זכרו כי תחרות איננה צירוף מקרים "שנוחתת עלינו פתאום מהשמיים" ואין באמת כזה דבר "מזל רע". אם זיהתם שאתם נכנסים למצב קונפליקט, עימות או תחרות השתמשו במודל אפיון 'חמשת הכוחות' והתייעצו עם חברי נבחרת המומחים לקבוע אסטרטגית תחרות מיטבית אם בתחום האישי, תעסוקתי, משפחתי ועוד… או באיומי תחרות עיסקיים לשמר יכולות הישרדות, המשכיות עסקית וניצחון את המתחרים.

בבואכם למפות ולהעריך את התחרות שאתם עומדים בפניה עליכם לנתח חמש כוחות עיקריים המופעלים עלינו כמעט יחדיו, הסוד לעמוד בתחרות הוא לזהות ולאבחן כהלכה את הכוחות השונים. העוצמה הקולקטיבית של סך הכוחות אל מול הכוח הפנימי – אישי שלכם תקבע את הסיכוי שלכם להצליח למנוע את הפריצה/ סדיקה שלכם ולעמוד באתגר התחרות אשר מולכם.

לב התחרות בין צדדים מבוסס על הטעיה
כשאתם מוכנים כבר עם מוצר חדש או מתכננים להחליף משרה או להתגרש, העמידו פנים שאתם עדיין לא שם. כשאתם עושים רכישות או פעילויות אסטרטגיות הסתירו אותן. כשאתם פותחים ערוצי שיווק והפצה חדשים או ניגשים לראיונות עבודה או מגישים כתב תביעה העמידו פנים שאתם עוד רחוקים מהיריב שלכם. אבל, אם אתם באמת רחוקים ממנו, תנו לו את ההרגשה שאתם על הזנב שלו!
אם היריב שלכם טיפוס של 'יד-על-ההדק' שאפו לעצבן אותו לעשות שטויות ככה גם עם שאר התכונות החלשות האחרות שלו. אם הוא הצליח להתעשת ולהתארגן מחדש התישו אותו ופלגו אותו אל תנסו להכריע במהלך אחד.
העריכו באופן מציאותי ככל שניתן את יכולותיו הביצועיות של היריב– כל היכולות הידועות ונקודות החולשה שלו ביחס אליכם. הערכת היכולות הביצועיות הוא שלב האבחון האחרון בניתוח תגובת המתחרה כלפיכם לפני שאתם מתחילים בכלל לפעול צעד אחד כלשהו. יכולות הביצוע שלו יחסית אליכם ינבאו לכם באופן מאד קרוב את יכולתו ליזום או להגיב למהלכים האסטרטגיים שאתם מתכננים למולו ואת סיכויי הצלחת התוכנית שלכם.

צרכים לשנות מצב?

נצחו עכשיו את התחרות

ספצ בשיווק ואסטרטגיה

שינוי אישי

צרו קשר לכל מצבי השינוי האישיים הפרטיים שלכם או של הקרובים אליכם. נבחרת המומחים תתאים לכם תוכנית ליווי פרטנית לכל מצבי השינוי כגון קריירה, זוגיות, משפחה, חברה ועוד…

שינוי עסקי

צרו קשר לכל מצבי השינוי הקשורים לעסק שלכם. נבחרת המומחים תתאים לכם תוכנית ליווי ויעוץ עסקי פרטני לכל מצבי השינוי הנדרשים בעסק להבטיח שרידות, המשכיות והצלחה.

ספצ בגיוס הון ומימון ישיר

קמפוספצ
כל מה שרציתם לדעת
יש לכם עכשיו את מי לשאול

פוסטים אחרונים של נבחרת המומחים - קוראים. לומדים. מצליחים.

איך להיות עשיר כמו טיווין לניסטר ולא לאבד את הראש כמו נד סטארק
מסחר דיגיטלי

המתמטיקה של הפשע

כשאני מדבר של שקרנים אני מדבר אליכם כן אתם אל תסתכלו ימינה או שמאלה גם אתם משקרים. כל הזמן. לא מאמינים? בוא נתרגל שיעור קטן

לפוסט המלא »
שתפו עם חברים