fbpx
החמצה
למה אתם גומרים? זה בכלל בשליטה שלכם?

איך אתם גומרים? משאירים בפנים? מוציאים אותם החוצה? שומרים על קשר גם אחרי? עד כמה אתם מיישמים את האמירה "שסוף הוא בסה"כ התחלה חדשה? אני אם אתם שואלים אותי משתדל לגמור ביחד אם שאיפה להמשך תקשורת גם בעתיד, לרוב זה מצליח באמצעות שיח מכבד פתוח ושקוף עד כמה שניתן בסיטואציה הקיימת – או המילים אחרות "הצד השני".

סוף יוני כל שנה הוא הסוף של כ350 אלף בוגרים של מערכת החינוך והתחלה חדשה שלהם בחייהם כמבוגרים. כמו גם, זו התחלה של אחרים שצועדים פעם ראשונה בחייהם לבית הספר, למערכת החינוך.

לכאורה התאריך 20.6 כל שנה הוא תאריך של סיום ידוע מראש, סיום כפוי משהו על כולם לסיים את הלימודים ולהמשיך הלאה בחיים שלהם. אבל באמת באמת הוא לא הסוף לכולם מפני שיש כאלו שממשיכים לעתודה ויש כאלו שפרשו בכלל כבר קודם ויש את אלו שנשארים כיתה…. אז אם הסוף שהיה אמור להיות סוף הוא לא ממש סוף אז מי מחליט מתי אתם גומרים ואיך תגמרו?

אותה דילמה של ממש מעסיקה 50 אלף מבוגרים חדשים כל שנה, 50 אלף שבחרו עבורם או שהם בוחרים עבור עצמם להתפטר או שפיטרו אותם מהעבודה והם מחליטים/נאלצים להיות עצמאיים לעזוב את עולם העבודה השכירה ולצוד את האוכל שלהם בעצמם. בואו נדבר על ההחלטה לגמור קריירה אחת ולהתחיל קריירה חדשה.

על מנת לנתח איך הכי נכון לגמור (תקופה/פעילות/עבודה/יחסים וכדומה…) אתם חייבים קודם להבין מה הן הסיבות שלכם בכלל להתחיל משהו חדש. באופן כללי האנשים מתחלקים לשניים: הראשונים בוחרים להיות עצמאיים כי זו החלופה היחידה שיש להם מכל מיני סיבות, גיל אזור מגורים, השכלה, חוסר במקומות עבודה ועוד… המחצית השניה רוצה לעשות שינוי בעולם להמציא מוצר או להתחיל יוזמה שתהיה לה השפעה על יותר מאדם אחד שהוא בדרך כלל היזם. המוטיבציה המניעה את אותם יזמים להטביע את החותם שלהם, לפעמים גדולה מהרצון שלהם להתפרנס.

החלטתם להיות עצמאיים בררו עם עצמכם מה המניע האמיתי שלכם וככה גם תקחו את ההחלטות העסקיות שלכם. אם אתם שייכים לקבוצה הראשונה שהיא העצמאיים בלית ברירה ובעצם הייתם מאד רוצים לחזור להיות שכירים, תכננו את התשתית העסקית שלכם באופן כזה שאתם תמיד יכולים להתקפל או למכור במינימום הפסדים ולחזור להיות שכירים. למשל לשכור ציוד ולא לקנות אותו, לשכור משרד על בסיס חודשי ולא להתחייב לשכירות ארוכה ורכישת ציוד וריהוט.

אם אתם נמנים על הקבוצה השנייה שלא רואה בעיניים ונשאבת לחזון שלה לשינוי אם בלהמציא מוצר חדשני, שרות, אפליקציה או כל רעיון חברתי תזכרו לקנות מראות גדולות למשרד ואם אתם באמת רוצים להצליח העסיקו יועצים ואנשים סביבכם שיאפסו אתכם לחתור לעשות כסף ולדאוג לשורה התחתונה כי זו הסיבה היחידה לקיים פירמה עסקית. שימו לב, גם אם זה מיזם חברתי. שמעתם טוב לא התבלבלתי גם מיזם חברתי חייב להחזיק את עצמו פיננסית. הרווחים שהוא עושה זה כבר סיפור אחר אפשר לחלק חזרה לקהילה. אבל עיקר הבעיה איתכם בעלי החזון שאתם שוכחים לעשות כסף ולפעמים חמור יותר מתביישים לבקש כסף אבל זה נושא לפרק אחר.

סכסוכים הם עוד דוגמא טובה למערכת יחסים אחת שמסתיימת ומקווה בשבילכם שגם נפתחת אחרת. ב99% מהמקרים אף על פי ששני הצדדים סובלים יחדיו כל אחד בדרכו במשך תקופה, יהיה זה רק צד אחד פעיל שיחליט באופן חד צדדי מתי הוא מסיים את היחסים ואם אתם תסיימו אותם "בפנים" ביניכם לבין עצמכם או שתוציאו את הסכסוך "החוצה" וזה כבר יתן את השפעתו על איך יראו היחסים שלכם בעתיד.

אז מה למדנו על "איך גומרים"? זה מאד תלוי איך אתם ממשיכים. האם הדרך החדשה נכפתה עליכם או שאתם שם רק באופן זמני. והאתגר השני שאתם צריכים להתמודד איתו זה איך יראה העתיד שלכם.

שתפו עם חברים

מאמרים נוספים